Kolektory próżniowe

Kolektory próżniowe – najwyższa jakość i najlepsza obsługa

Technika solarna z roku na rok staje się coraz to bardziej popularna. Ma to przede wszystkim związek z ogromnymi ulgami oraz zaletami korzystania z odnawialnych źródeł energii, jaką z pewnością jest energia słoneczna. Warto jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę szukając kolektora próżniowego oraz czym się kierować podczas zakupu.

Dużą wadą i z pewnością jednym z powodów dlaczego przedmioty te nie podbiły jeszcze polskiego rynku jest niższa sprawność podczas miesięcy zimowych. O ile czasy, kiedy 30 stopniowe mrozy nawiedzały nasz kraj minęły, wciąż w okresie od września do maja spadek wydajności jest zauważalny. Aby zatem zapewnić o wiele większą sprawność, zaczęto stosować kolektory próżniowe.  

Dlaczego warto korzystać z kolektora próżniowego?

Istnieje wiele zalet tego rozwiązania. Przede wszystkim tego typu urządzenia charakteryzują się mniejszą stratą ciepła, co gwarantowane jest przez próżnię w szklanych rurach kolektora. Oprócz tego, do produkcji tych kolektorów słonecznych wykorzystuje się szkło borowo-krzemowe, które jest jednym z najtrwalszych materiałów, jakie wykorzystuje się do produkcji szkła. 

Bardzo ważną cechą charakterystyczną kolektorów słonecznych próżniowych jest oczywiście trwałość i długa żywotność. Wszystko to dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów. Producenci są tak pewni swojego produktu, że potrafią nam dać sięgającą nawet 10 lat gwarancję. Sam fakt, że to rozwiązanie może w znacznym stopniu odciążyć instalacje w naszym domu sprawia, że produkty te idealnie nadają się do domów jednorodzinnych. 

Dlaczego warto skorzystać z usługi STG Poznań?

Jeśli jesteśmy zdecydowani na zakup kolektora próżniowego, musimy w następnej kolejności zastanowić się nad wyborem odpowiedniego producenta oraz strony, która nam umożliwi zakup. Jeżeli tą firmą będzie STG Poznań, to możecie liczyć na najwyższej klasy kolektory. W naszym katalogu do wyboru dostarczamy zarówno standardowe próżniowe kolektory słoneczne, jak i nieco droższe, ale także bardziej wydajne rozwiązania.

Oprócz najwyższej jakości kolektorów, które wyposażone zostały w technologię Heatpipe oraz bardzo wysoką, jeśli nie najwyższą sprawność w tej kategorii produktów, możecie również liczyć na bardzo szybką dostawę. To przekłada się oczywiście na bezproblemową i natychmiastową obsługę. 

 • VITOSOL 300-T

  VITOSOL 300-T...

  Próżniowy kolektor słoneczny o maksymalnej efektywności pracy, działający na zasadzie „Heatpipe” z odcięciem termic...

  Czytaj więcej

 • VITOSOL 200-T

  VITOSOL 200-T...

  Wysokosprawny próżniowy kolektor słoneczny działający na zasadzie „Heatpipe”, do montażu w dowolnym położeniu. Pr&...

  Czytaj więcej