Ogrzewanie podłogowe i systemy rurowe

22689

Systemy ogrzewania podłogowego cieszą się dużym zainteresowaniem, ze względu na komfort cieplny jaki zapewniają, ale także z uwagi na korzystną współpracę z nowoczesnymi źródłami ciepła. W szczególności firma Viessmann przodując w produkcji nowoczesnych rozwiązań techniki grzewczej, rozwinęła konstrukcje niskotemperaturowych źródeł ciepła takich jak : kotły kondensacyjne oraz pompy ciepła.

Dzięki zastosowaniu ogrzewania podłogowego, kotły kondensacyjne mogą uzyskiwać najwyższą sprawność sięgającą do 109%. Pompy ciepła jako urządzenia z założenia niskotemperaturowe, pracujące zazwyczaj z temperaturą zasilania do 60 oC, są przeznaczone przede wszystkim do współpracy z ogrzewaniem podłogowym.

Firma Viessmann oferuje pełny osprzęt dla budowy systemu ogrzewania podłogowego, począwszy na orurowaniu, izolacji cieplnej i skrzynkach rozdzielczych, a skończywszy na zaworach mieszających z napędami i automatyce. W szczególności tak zaawansowane systemy jak ogrzewanie podłogowe wymaga starannego doboru wszystkich komponentów i zapewnienia płynnej współpracy z kotłem grzewczym lub pompą ciepłą. Automatyka tych urządzeń jest w pełni przystosowana do realizacji funkcji pracy ogrzewania podłogowego w rożnych trybach – także podczas tzw. „suszenia jastrychu”.

Już teraz mogą Państwo cieszyć się posiadaniem kompletnego systemu firmy Viessmann, nie tylko nowoczesnego i efektywnego źródła ciepła – kotła grzewczego czy pompy ciepła, ale także całej współpracującej z nim instalacji grzewczej razem ze znajdującymi się na końcu drogi przesyłu ciepła – systemem ogrzewania podłogowego. Kompletny system to gwarancja dobrej współpracy wszystkich jego elementów, ale także konserwacja i serwis prowadzony przez jednego producenta. Firma Viessmann oferuje także w tym zakresie pełną opiekę techniczną poprzez sieć swoich wyspecjalizowanych Partnerów Handlowych i Firm Serwisowych oraz własny Serwis Techniczny i całodobową Infolinię 24h.