Firma Viessmann

Grupa Viessmann jest jednym z wiodących, międzynarodowych producentów systemów techniki grzewczej. Rodzinna firma założona w 1917 roku, zatrudnia obecnie około 10.600 pracowników. Obrót całej grupy wynosi 1,89 mld euro. Ponad 54 procent sprzedaży urządzeń marki Viessmann jest generowane poza granicami Niemiec. Działalność firmy Viessmann ma wybitnie międzynarodowy charakter, o czym świadczy 27 zakładów produkcyjnych w 11 krajach, biura handlowe w 74 państwach oraz sieć dystrybucyjna 120 oddziałów handlowych na całym świecie.

viessmann_firma

Przedsiębiorstwo rodzinne Viessmann już od trzech pokoleń czuje się zobowiązane do pielęgnowania tradycji, jaką jest dostarczanie ciepła zgodnie z zapotrzebowaniem w sposób komfortowy, oszczędny i chroniący środowisko naturalne. Opracowując liczne, wiodące na rynku produkty i rozwiązania firma Viessmann wyznacza nowe kierunki w technice grzewczej, dzięki czemu przedsiębiorstwo to stało się pionierem w zakresie technologii i inicjatorem wielu działań całej branży. Kompletna oferta nowoczesnych systemów grzewczych na wszystkie nośniki energii i dla wszystkich rodzajów obiektów.

W ramach aktualnego, kompletnego programu produkcji firma Viessmann oferuje swoim klientom wielostopniowy program urządzeń o mocy od 1,5 do 116.000 kW. Należą do nich np. wiszące kondensacyjne kotły grzewcze na olej i gaz od 1,9 do 105 kW, a także stojące kotły kondensacyjne od 3,8 do 6.600 kW. Wykorzystanie gazu ziemnego lub oleju opałowego możliwe jest także do skojarzonej produkcji energii elektrycznej i ciepła w agregatach kogeneracyjnych o mocy od 1,0 do 401 kWel (mocy elektrycznej), od 6,0 do 549 kWth (mocy cieplnej).

Szczególne miejsce w ofercie zajmuje program produkcji systemów wykorzystujących energię odnawialną, a więc pompy ciepła od 1,5 do 2.000 kW, kolektory słoneczne i kotły grzewcze na biomasę od 4 do 13.000 kW. Program produkcji obejmuje także komponenty systemów regulacji i komunikacji, kompletne oprzyrządowanie systemów grzewczych, aż do grzejników i ogrzewania podłogowego.

Odpowiedzialność za środowisko naturalne. Projekt „Efektywność Plus”

Odpowiedzialność za poszanowanie środowiska naturalnego, kompetencja i uczciwość w stosunkach z partnerami handlowymi i własnymi pracownikami oraz dążenie do doskonałości i najwyższej efektywności we wszystkich procesach gospodarczych są w firmie Viessmann wartościami podstawowymi. Dotyczy to każdego pracownika, a tym samym całego przedsiębiorstwa, które poprzez wszystkie swoje produkty i usługi towarzyszące zapewnia swoim Klientom korzyści, jakie zyskują dzięki związaniu się z silną marką. Aby móc zaprezentować, że już dzisiaj można spełniać wymagania przyszłości w zakresie ochrony środowiska, firma Viessmann wprowadziła w życie projekt „Efektywność Plus”. Kompleksowo wprowadzony w życie projekt polegający na ograniczeniu zużycia energii i surowców przy produkcji urządzeń grzewczych, spełnia z nadwyżką cele Unii Europejskiej, tzw. 3 x 20, a więc do roku 2020 (w stosunku do 1990) – obniżenie emisji CO2 o -20 %, zmniejszenie zużycia energii pierwotnej -20 %, wzrost udziału energii odnawialnej w bilansie energetycznym do 20 %.

Prowadzona od kilkudziesięciu lat polityka poszanowania środowiska przez firmę Viessmann, ma na celu zapewnienie nie tylko efektu ekologicznego podczas pracy np. kotłów kondensacyjnych, pomp ciepła, czy kolektorów słonecznych, ale także przy ich produkcji, które nie może nadmiernie obciążać otoczenia i być energochłonna. Projekt „Efektywność Plus” jest wzorcowym na rynku europejskim, wielokrotnie już nagradzanym, np. wyróżnieniem Energy Efficiency Award.

 

Szanowni Klienci!

 

Stanęliśmy w obliczu niecodziennej sytuacji . z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, wdrożyliśmy specjalne procedury w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.

Z tego względu kontakt z nami w najbliższych dniach może być utrudniony i  dlatego w pierwszej kolejności zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji, na bieżąco śledzimy sytuację i służymy profesjonalną pomocą. W trosce o Państwa bezpieczeństwo dostosowujemy się do okoliczności oferując m.in. możliwość odbycia telekonferencji.

 

Pozostańmy w kontakcie:

Łukasz: 512-014-334

Krystian: 512-014-336