VITOTRONIC 200-H

Regulator pogodowy obiegów grzewczych w małych i dużych instalacjach

Regulatory Vitotronic zostały zaprojektowane z myślą zarówno o użytkowniku, jak i instalatorze-serwisancie systemów grzewczych. Są przyjazne w montażu, ale także w codziennej obsłudze i podczas prac serwisowych.
Szeroki zakres oferowanych typów zapewnia możliwość zastosowania regulatorów dla każdego obiektu, od mieszkania czy domu jednorodzinnego, aż po duże obiekty o skomplikowanej infrastrukturze. Każdy regulator Vitotronic wyposaża się na etapie montażu we wtyk kodujący charakterystyczny dla danego kotła grzewczego, chroniąc go dzięki temu w pełni i wykorzystując maksymalnie jego możliwości pracy, szczególnie w przypadku kotłów kondensacyjnych i niskotemperaturowych bez ograniczenia dolnej temperatury wody grzewczej. Rozbudowane funkcje diagnostyczne przypomną użytkownikowi o konieczności dokonania okresowego przeglądu po przepracowanej przez kocioł grzewczy założonej liczbie godzin, a serwisantowi dostarczy niezbędnych informacji dla przeprowadzenia prac konserwacyjnych lub naprawczych.

Możliwość rozbudowy systemu grzewczego

Regulatory Vitotronic przystosowane są do pracy w złożonych systemach grzewczych. Funkcja Plug & Work pozwala na łatwą konfigurację systemu automatyki, rozpoznaje przyłączone komponenty, jak np. czujniki temperatury, zdalne sterowania, oszczędzając czas potrzebny podczas ich montażu i zapewniając ich wykorzystanie w pracy całego systemu. Dodatkowe moduły systemu automatyki pozwalają na rozbudowę systemu grzewczego o np. zasilanie ciepłem obiegu wody basenowej, centrali wentylacyjnej czy też innych układów technologicznych.

Komunikacja dla pełnego zarządzania systemem grzewczym

Regulatory Vitotronic wykorzystują nowoczesne standardy komunikacji LON-BUS zarówno we własnym obrębie, jak też komunikując się z zewnętrznymi systemami automatyki. Dzięki temu możliwa jest praca systemu grzewczego jako elementu zarządzanego w pełni budynku inteligentnego.

Vitotronic 200-H typ HK1B:
 

 • moduł obsługowy z wyświetlaczem tekstowym i graficznym
 • z czujnikiem temperatury zewnętrznej
 • montaż naścienny
 • regulacja jednego obiegu grzewczego z mieszaczem i temperatury wody w
 • podgrzewaczu wody użytkowej


lub

 • regulacja systemu zasilania podgrzewacza wody użytkowej w oparciu o wymiennik ciepła i zawór mieszający


Vitotronic 200-H typ HK3B:

 • moduł obsługowy z wyświetlaczem tekstowym i graficznym
 • z czujnikiem temperatury zewnętrznej
 • montaż naścienny
 • regulacja maksymalnie trzech obiegów grzewczych z mieszaczem i temperatury
 • wody w podgrzewaczu wody użytkowej


lub

 • regulacja maksymalnie dwóch obiegów grzewczych z mieszaczem i regulacja systemu zasilania podgrzewacza wody użytkowej w oparciu o wymiennik ciepła i zawór mieszający

Certyfikaty i nagrody
ISO 9001, ISO14001, CE, „Błękitny Anioł”, EU Standard

Więcej…
Viessmann – krótki portret >>

 

Szanowni Klienci!

 

Stanęliśmy w obliczu niecodziennej sytuacji . z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, wdrożyliśmy specjalne procedury w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.

Z tego względu kontakt z nami w najbliższych dniach może być utrudniony i  dlatego w pierwszej kolejności zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji, na bieżąco śledzimy sytuację i służymy profesjonalną pomocą. W trosce o Państwa bezpieczeństwo dostosowujemy się do okoliczności oferując m.in. możliwość odbycia telekonferencji.

 

Pozostańmy w kontakcie:

Łukasz: 512-014-334

Krystian: 512-014-336